Bizi Arayın: +90 216 680 07 18 // Email : info@besteknoloji.com.tr

X-Ray Cihazları

X-Ray Cihazları

X-Ray Cihazları

x-ray cihazları organik ve inorganik maddelerin seçmede mükemmel resim kalitesi sunmaktadır. Sahip olduğu ileri X-RAY teknolojisi ve geliştirilmiş bilgisayar resim programları ile resim kalitesinde kesin netlik elde edilmiştir.Sistem operatör ekranı operatörün dikkatini dağıtmamak amacı ile en sade ve kullanışlı olarak dizayn edilmiştir. Tüm cihazlarda resim kalitesi 4 renk olarak oluşturulmakta buda gerçek görüntünün yorumlanmasında operatöre hızlı ve kesin karar verme olanağı sağlamaktadır. Tüm cihazlarda OPERATOR TRAINING PROGRAM (operatör eğitim programı) standart olarak bulunmaktadır. Bu programın amacı operatörü en iyi düzeyde eğitmek ve karar yetkisini hızlı ve kesin düzeye ilerletmektir. Diğer önemli özelikler cihazlarda resim kayıt hafızası otomatik veya manuel olarak yapılabilmekte , tehlikeli maddeler ekran üzerinde kırmızı daire içerisine otomatik olarak alınarak operatörü uyarmaktadır.

 

Personel Tarayıcılar

Rapiscan Secure 1000 ™ tarama sistemi personel üzerinde bulunan metal ve metal olmayan nesneleri kesin ve doğru bir şekilde göstermektedir. Secure 1000 ™ metal dedektör gibi yöntemlerden çok üstün ve hızlıdır. Günümüzde Amerikan ve İngiliz havalimanlarında ve cezaevlerinde kullanılmaktadır.  Secure 1000 ™ sistemi hiç bir şekilde insan vücuduna zarar vermez.

Secure 1000 ™ sistemi personel üzerinde bulunabilecek patlayıcı ve tehlike teşkil eden  maddeleri örneğin dinamit, C-4, seramik, grafit, plastik, silah, plastik silahlar, gözlük, tahta vs. kesin doğrulukta bildirir. Bunun yanında uyuşturucu maddeleri örneğin uyuşturucular, tütün vs. gibi maddeleri de kişi üzerinde gösterir.  Secure 1000 ™ sisteminde personel 6 saniye içerisinde cepheden ve arkadan olmak üzere taranır, elbise altında bulunan maddeler operatör ekranında gözükür.

 

Secure 1000 ™ personel tararken X-ray teknolojisini kullanır. Detektörlerden algılanan sinyaller ileri bilgisayar teknolojisi ile resme dönüştürülüp ekran üzerinde görüntülenir

  • Her türlü maddeyi görüntüler.
  • 6 saniye içerisinde taramayı tamamlar.
  • Ortalama olarak 4 kez taranan bir kişinin almış olduğu radyasyon 3 microREM den azdır. Karşılaştırma olması bakımından 1 saat televizyon seyreden insanın almış olduğu radyasyon ortalama 500 microREM dir.
  • Operatör odası tarama cihazından uzakta kurulabilir.
  • SECURE 1000™ U.S havalimanlarında sürekli kullanılmaktadır.

X-Ray Cihazları Dosya ve Dokümanları

Dosya yada Doküman Yüklenmemiş.


Yukarı Çık